Motoros kommunikáció…választás előtt!

A piac feltérképezése, cikkek, tesztek értékelése sokszor sok időt és energiát emészt fel. Nehéz olykor a megfelelő döntést hoznunk, hogy melyik motoros headset-et válasszuk, de ebben a kérdésben most megpróbálunk segíteni!
Első szempont az kell, hogy legyen, hogy meghatározzuk, mire van szükségünk! Tudnunk kell, hogy egyedül, utassal, ketten, csoportban vagy csapattal szeretnénk motorozni. Ha ezt a kérdést megválaszoltuk, felmerül a motoros átbeszélő árak kérdése és a sisakbeszélő funkcióinak összehasonlítása. Már az elején érdemes eldöntenünk, hogy milyen extrával felszerelt készüléket akarunk vásárolni, illetve, hogy a jövőben szeretnénk-e több motoroshoz kapcsolódni.
Sok motoros kommunikáció képes már a telefon, az intercom (sofőr és utas közötti kapcsolat), az FM rádió és bluetooth kapcsolatokra, de ha olyan dolgokra vágyunk, mint a kéz nélküli irányítás vagy az “anycom” funkció.(csatlakozás bármilyen gyártótól származó készülékhez)
Alaposan fontolóra kell vennünk, mit szeretnénk motoros kommunikáció terén megkapni.

Az Interphone motoros headset erőssége abban rejlik, hogy kompatibilis bármilyen típusú bukósisakkal, legyen szó nyitott, zárt vagy állból nyíló motoros kommunikáció típusokról.
Ezen felül a cellularline professzionális sisakokhoz is készített beépíthető hangszóró-szetteket, ilyen például: a schubert c3 és a shoei neotec, gt-air, j-cruise sisakokhoz készült termékcsalád. A maximális élvezet érdekében idén megjelent a pro sound kiegészítő is, ami igazi hifi hangzást ígér a sisakokban!

A legnagyobb különbséget az Interphone sisakbeszélő termékei között mégis a hatótávolság jelenti. Az F5MC, az F5XT, az Off Road 1,3 km igazolt távolságot biztosít nyílt terepen, az F4MC és az F4XT 500-800 méter között mozog, de ez általában több is lehet. Az F3MC és az FBeat inkább az intercom (sofőr és utas közötti kapcsolat) kapcsolatra összpontosít a maga 10 méterével. A számtalan extra funkció, mint például, az automatikus hangerő szabályozás, a hangos menü (angol), a zenemegosztás, az automatikus kapcsolódás mellett érdemes a saját igényeinkhez passzoló típust választani!

Összességében el kell döntenünk, hogy csoportosan vagy magányos farkasként, illetve párunkkal szeretnénk élvezni a motoros headset nyújtotta lehetőségeket.
Csoportos kommunikációs rendszeressége esetén arra kell figyelnünk, hogy az F5MC, az F5XT és az Off Road 4 főig, míg az F4MC, az F3MC, az F4XT és az FBeat 2 főig tud összekapcsolni konferenciabeszélgetést. Amennyiben egyedül szeretünk motorozni, akkor is érdemes ilyen készüléket vásárolni. Az mp3 zene hallgatás telefonnal bluetooth-on keresztül és a hifi hangzást biztosító kiegészítővel valódi élmény lesz a hosszú utazás, nem is beszélve a telefonos funkciókról és a GPS kihangosításról, ami még több komfortot nyújt az út során.

És, hogy miért érdemes az Interphone termékcsaládot választani? Miért ez a sisakbeszélő az, amire szükségünk van?
Az Interphone F5MC 2014-ben a webbikeworld.com internetes nemzetközi magazin értékelése alapján az év kommunikációs eszköze lett! Magyarországon kizárólagos importőrként rengeteg információval, támogatással és szerviz háttérrel tudjuk ellátni vásárlóinkat. Teljes Interphone katalógus (angol) pedig ITT átlapozható és letölthető.